Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku - Program "Korpus Wsparcia Seniorów" na 2022 rok

Informacje

Zagnańsk

Budynek GOPS

Barcza

Gmina Zagnańsk

Gmina Zagnańsk

Samsonów

Kaniów

Program "Korpus Wsparcia Seniorów" na 2022 rok

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku informuje, iż rozpoczął realizację Programu "Korpus Wsparcia Seniorów". W ramach Programu Seniorzy w wieku 65+ mogą skorzystać z tzw. opasek bezpieczeństwa z alarmowymi przyciskami, dzięki którym w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia uzyskają niezbędną pomoc. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny. „Opieka na odległość" umożliwia szeroko pojęty system bieżącego monitorowania samopoczucia i stanu zdrowia seniora w miejscu jego zamieszkania. Pozwala także na natychmiastową reakcję w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia seniora.

W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia należy wcisnąć guzik alarmowy na opasce. Po wciśnięciu guzika alarmowego następuje automatyczne połączenie z centralą interwencyjną, powiadamiana jest także najbliższa osoba, której kontakt zostaje indywidualnie przypisywany do opaski.
Po odebraniu zgłoszenia dyspozytor (ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka) podejmie decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji może on zapewnić wsparcie przez telefon, poprosić o interwencję kogoś z jego najbliższego otoczenia (rodzinę, sąsiadów, opiekunów), poprosić o interwencję pracownika ośrodka pomocy społecznej czy pielęgniarkę środowiskową lub wezwać służby ratunkowe. Opaska będzie prosta w obsłudze i pod względem funkcjonalności dostosowana dla osób w wieku 65+.

Mieszkańcy gminy Zagnańsk w wieku 65 lat i więcej zainteresowani uczestnictwem w Programie „Korpus Wsparcia Seniorów" powinni wypełnić „Kartę Pacjenta", którą należy złożyć osobiście od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 15.00 w siedzibie GOPS w Zagnańsku, ul. Spacerowa 8A, 26-050 Zagnańsk lub wysłać na e-mail: sekretariat@gopszagnansk.pl do 17 maja 2022 do godz. 15 00.

Zgłoszenie nie jest równoznaczne z objęciem omawianym wsparciem.

Szczegółowe informacje w zakresie realizacji Programu „Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2022 są udzielane pod nr telefonu: 41/311-31-35 wew. 22.

Załączniki: