Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku - Podsumowanie realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 - Podprogram 2021

Informacje

Zagnańsk

Budynek GOPS

Barcza

Gmina Zagnańsk

Gmina Zagnańsk

Samsonów

Kaniów

Podsumowanie realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 - Podprogram 2021

W 2022 roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku przystąpił do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – Podprogram 2021, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.
Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pomoc w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj. osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy  o pomocy społecznej, uzyskujące dochód nie przekraczający 220% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej:

• 1707,20 zł dla osoby samotnie gospodarującej
• 1320,00 zł dla osoby w rodzinie

na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

Celem Programu było dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących z terenu Gminy Zagnańsk. W ramach Programu Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsk objął wsparciem żywnościowym 400 osób.

W ramach Podprogramu 2021 w świetlicy w Samsonowie odbyły się prowadzone przez trenerów z Kieleckiego Banku Żywoności warsztaty z zakresu: edukacji ekonomicznej „ Finansowo silni” oraz warsztaty dietetyczne „ Gotuję nie marnuje – zero waste”.

Każda z osób zakwalifikowanych do Programu otrzymała paczki żywnościowe, a w nich 10 następujących produktów: groszek z marchewką (3,2 kg), koncentrat pomidorowy (1,12 kg), powidła śliwkowe (1,5 kg), makaron jajeczny świderki (4,5 kg), mleko UHT (5 l), szynka drobiowa (1,8 kg), szynka wieprzowa mielona (1,2 kg), filet z makreli w oleju (0,85 kg), cukier biały (1 kg), olej rzepakowy (1l).
Rodziny i osoby, które otrzymały skierowania były na bieżąco informowane przez pracowników socjalnych z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagnańsku o kolejnych terminach wydawania żywności.

Dystrybucję żywności prowadzili: pracownicy socjalni z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagnańsku, którzy w okresie od lutego 2022 roku do końca października 2022 roku wydali ponad  8 ton żywności.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację Programu za pomoc w przyjęciu i rozładunku dostaw żywności do magazynu. Dzięki Waszej pomocy po raz kolejny mogliśmy wesprzeć osoby potrzebujące z terenu Gminy Zagnańsk.