Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku - Instytucje wspierające potrzebujących nagrodzone przez wojewodę

Informacje

Zagnańsk

Budynek GOPS

Barcza

Gmina Zagnańsk

Gmina Zagnańsk

Samsonów

Kaniów

Instytucje wspierające potrzebujących nagrodzone przez wojewodę

Instytucje wspierające potrzebujących nagrodzone przez wojewodę. Wśród wyróżnionych Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku.

W listopadzie obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego - święto wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Przy tej okazji wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz nagrodził tych, którzy w szczególny sposób angażują się w budowanie polityki społecznej poprzez celowaną pomoc potrzebującym. W gronie wyróżnionych znalazł się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku. Jak podkreśla Agata Sykulska, kierownik GOPS w Zagnańsku, to docenienie wieloletniej pracy w pomocy społecznej, ale przede wszystkim ukłon w stronę wszystkich pracowników placówki, zarówno obecnych, jak i byłych.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku realizuje wiele projektów, na które pozyskuje dofinansowania unijne oraz rządowe. Prowadzi cztery świetlice środowiskowe, dwa kluby seniora i świadczy usługi asystenta osoby niepełnosprawnej. W GOPS w Zagnańsku funkcjonuje też punkt, gdzie prowadzone jest doradztwo psychologiczne i wsparcie prawnika. Pracownicy ośrodka pilotują również procedury niebieskiej karty w przypadku przemocy w rodzinach, angażują się w rozwiązywanie problemów alkoholowych i prowadzą programy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Gratulacje i życzenia dla pracowników GOPS w Zagnańsku złożył obecny podczas uroczystej gali wójt Wojciech Ślefarski.