Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku - Środki na pomoc osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom

Informacje

Zagnańsk

Budynek GOPS

Barcza

Gmina Zagnańsk

Gmina Zagnańsk

Samsonów

Kaniów

Środki na pomoc osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom

21 lutego 2023 roku w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach Wójt Gminy Zagnańsk Wojciech Ślefarski wraz ze Skarbnikiem Gminy Agnieszką Niebudek podpisali umowę w ramach przekazania środków Funduszu Solidarnościowego na realizację zadań w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

W ramach programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” gmina Zagnańsk pozyskała aż 1 366 519,50 złotych. Środki te pozwolą na zatrudnienie asystentów, którzy będą świadczyć pomoc w codziennych czynnościach i w funkcjonowaniu w życiu społecznym osobom z niepełnosprawnościami. Celem programu jest ograniczenie skutków niepełnosprawności oraz stymulowanie osób z niepełnosprawnościami do podejmowania aktywności. – Wsparcie ma zapobiegać wykluczeniu społecznemu, pomagać w prowadzeniu niezależnego życia i stawianiu czoła problemom dnia codziennego.

Na realizację programu „Opieka wytchnieniowa” gmina Zagnańsk pozyskała kwotę 58 752,00 złotych. Wsparciem zostaną objęci opiekunowie osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Dzięki tym środkom będą mogli zostać odciążeni w obowiązkach dnia codziennego.