Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku - Klub Seniora w Samsonowie

Informacje

Zagnańsk

Budynek GOPS

Barcza

Gmina Zagnańsk

Gmina Zagnańsk

Samsonów

Kaniów

Klub Seniora w Samsonowie

Artykuły

 • Dzień Babci i Dziadka obchodzony przez seniorów z Gminy Zagnańsk w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach


  Na zaproszenie Starosty Kieleckiego Mirosława Gębskiego oraz biskupa Mariana Florczyka seniorzy z Gminy Zagnańsk wraz z Wójtem Wojciechem Ślefarskim uroczyście świętowali Powiatowy Dzień Babci i Dziadka Osób Starszych i Samotnych, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach w dniu 21.01.2023 r. Przybyłym gościom  ksiądz biskup Marian Florczyk zwrócił uwagę na to, „że wiele starszych osób zmaga się z samotnością, dlatego trzeba robić wszystko, żeby sprawiać im jak najwięcej radości. I poświęcać czas, bo tego potrzebują”. Natomiast Starosta Kielecki Mirosław Gębski mówił o tym, „że osoby starsze nadal mogą odgrywać ważną rolę w naszym życiu”. Po uroczystych powitaniach nie zabrakło muzyki, występów artystycznych i poczęstunku. W trakcie spotkania wystąpiły: Zespół Pieśni i Tańca Wierna Rzeka, Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Żeromszczyzna, Marysia Sadrak wraz z Przyjaciółmi.
  Babcie i dziadkowie wyrażali wdzięczność za to spotkanie, na którym panowała miła, rodzinna atmosfera. Na koniec imprezy seniorzy z Gminy Zagnańsk: babcie i dziadkowie otrzymali każdy słodką niespodziankę w postaci słoiczka miodu.

  Małgorzata Janik
  GOPS Zagnańsk

  Czytaj Więcej o: Dzień Babci i Dziadka obchodzony przez seniorów z Gminy Zagnańsk w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach
 • KGW Samsonów na Europejskim Święcie Jabłka w Obrazowie

  W dniach 10 - 11 września 2022 r. w Obrazowie koło Sandomierza odbyło się „Europejskie Święto Jabłka XXI Jabłkobranie 2022”.

  Głównymi organizatorami byli - Gminna Biblioteka Publiczna, Wójt Gminy oraz Samorząd Gminy Obrazów. Patronat honorowy nad świętem objęli Wojewoda Świętokrzyski oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

  Czytaj Więcej o: KGW Samsonów na Europejskim Święcie Jabłka w Obrazowie
 • Wystawa fotografii w Klubie Seniora

  8 września 2022r. w Klubie Seniora odbyła się wystawa fotografii "Pejzaż jesienny"- okolice Suchedniowa i Zagnańska inspiracji Wandy Sojeckiej.

  Autorka kadruje głównie krajobrazy i architekturę. Fotografia dla niej to zatrzymanie, uchwycenie chwili, pozwala pokazać to, co często umyka ludzkiemu oku.
  Widzi piękno w każdym miejscu i uwiecznia je na papierze. Wszystkie zdjęcia mają swoją historię, niepowtarzalny czas i klimat, który towarzyszy podczas robienia ujęcia.
  Na wystawie interesująco opowiadała o swoich pasjach i miejscach, gdzie powstały fotografie.

  Czytaj Więcej o: Wystawa fotografii w Klubie Seniora
 • Warsztaty "Tańca w kręgu" w Klubie Seniora w Samsonowie

  W sierpniu 2022r. w Klubie Seniora odbyły się warsztaty "Tańca w kręgu", prowadzone przez instruktorkę z Wrocławia panią Wandę Sojecką.

  Tańce w kręgu są jej pasją, którą realizuje od kilku lat po przejściu na emeryturę. Z zawodu jest inż. rolnikiem oraz nauczycielem przyrody i chemii. Przez wiele lat była doradcą metodycznym. Ukończyła wiele kursów i warsztatów, które obejmowały naukę tańców i metodykę ich nauczania. Uczyła się od najlepszych nauczycieli tańca w kręgu w Polsce. Prowadzi warsztaty taneczne głównie we Wrocławiu i Suchedniowie. Adresowane są dla różnych grup wiekowych, jak również dla pacjentów po chorobie nowotworowej, osób niesprawnych fizycznie oraz z zespołem Downa. Swoją pasją zaraża innych, potrafi motywować osoby o mniejszych zdolnościach ruchowych tak, aby szybko nie zniechęciły się. Na zajęciach tworzy przyjazną atmosferę, jest cierpliwa, świetnie przygotowana do zajęć, które prowadzi z dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem.

  Czytaj Więcej o: Warsztaty "Tańca w kręgu" w Klubie Seniora w Samsonowie
 • III Gminny Seniorajd Nordic Walking Zagnańsk

  W dniu 29 sierpnia 2022 r. odbył się RAJD NORDIC WALKING SENIOR na terenie gminy Zagnańsk na blisko 5-kilometrowej malowniczej trasie wokół zbiornika wodnego w Kaniowie.

  Rajd zorganizowany został dla seniorów oraz wszystkich aktywnych osób z gmin województwa świętokrzyskiego w celu pokonania kilkukilometrowej trasy z kijami techniką Nordic Walking. Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Zagnańsk / Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku oraz Fundacja RESTART we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zagnańsku i Komisariatem Policji I w Kielcach.

  Czytaj Więcej o: III Gminny Seniorajd Nordic Walking Zagnańsk
 • II Zagnańskie Grzybobranie i Festiwal Smaku

  W sobotę 23 lipca br. Gmina Zagnańsk miała swoje święto. Było grzybobranie, kulinarna rywalizacja na potrawy z darów lasu i występy sceniczne. Powracające do kalendarza wydarzeń po pandemii gminne święto przyciągnęło wielu mieszkańców i gości. Uczestnicy II Zagnańskiego Grzybobrania i Festiwalu Smaku spotkali się na Boisku Leśnym. Zagnańscy seniorzy zrzeszeni w Klubie Seniora + w Chrustach i z Samsonowa mieli okazję zaprezentować swoje rękodzieło które powstaje na warsztatach z terapii zajęciowej.

   

  Czytaj Więcej o: II Zagnańskie Grzybobranie i Festiwal Smaku
 • Wspólne ognisko klubów seniora w Chrustach i Samsonowie

  Późnym popołudniem w środę 6 lipca 2022 r. na placu Ochotniczej Straży Pożarnej przy Klubie Seniora + w Chrustach odbyło się ognisko dla seniorów zrzeszonych w klubach Seniora w Chrustach i w Samsonowie. Było wspólne pieczenie kiełbasy, śpiewy i dobra zabawa. Nawet przejściowy letni deszcz nie zepsuł nam dobrego humoru ze wspólnego spotkania.

  Serdecznie dziękujemy Kierownik GOPS pani Agacie Sykulskiej za nieocenioną pomoc oraz strażakom z OSP Chrusty za udostępnienie miejsca na ognisko.

  Czytaj Więcej o: Wspólne ognisko klubów seniora w Chrustach i Samsonowie