Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zagnańsk

Budynek GOPS

Barcza

Gmina Zagnańsk

Gmina Zagnańsk

Samsonów

Kaniów

Klub Senior+ Chrusty

Artykuły

 • Seniorzy z Gminy Zagnańsk na zaproszenie Posła na Sejm RP Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Piotra Wawrzyka z wizytą w Sejmie

  24 maja 2023 Wójt Gminy Zagnańsk Wojciech Ślefarski wraz z liczną grupą seniorów z gminy wybrał się na jednodniową wycieczkę do Warszawy zorganizowaną przez Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagnańsku Agatę Sykulską.
  Wczesnym rankiem wyruszyliśmy z Zagnańska, aby spotkać się z przewodnikiem i rozpocząć zwiedzanie Warszawy począwszy od Pałacu Kultury i Nauki, następnie wjechaliśmy windą w zaledwie 19 sekund na 30 piętro tarasu widokowego znajdującego się na wysokości 114 metrów i podziwialiśmy panoramę Warszawy. Wielu seniorów wspominało swój pierwszy pobyt na 30 piętrze tarasu widokowego w PKiN w Warszawie jeszcze z czasów szkoły podstawowej. Seniorzy usłyszeli wiele ciekawostek na temat pomieszczeń i instytucji działających w Pałacu Kultury. Następnie relaksowaliśmy się w kawiarni przy kawce i „ciachu”, żeby nabrać zapału do dalszego spaceru po stolicy.

  Czytaj Więcej o: Seniorzy z Gminy Zagnańsk na zaproszenie Posła na Sejm RP Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Piotra Wawrzyka z wizytą w Sejmie
 • II edycja Konkursu „Razem dla Seniorów”

  Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda zaprasza do udziału w II edycji Konkursu „Razem dla Seniorów”. Organizatorem Konkursu, promującego najbardziej wartościowe i ciekawe inicjatywy na rzecz osób starszych, jest Kancelaria Prezydenta RP.
  Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach:

  • Młodzi Seniorom
  • Seniorzy Seniorom
  • Dla Seniorów – obejmująca wszystkie grupy i sfery aktywności

  Na zgłoszenia Kancelaria Prezydenta RP czeka do końca maja.
  Rozstrzygniecie Konkursu i wręczenie nagród planowane jest podczas uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim na jesieni br. tj. między 1 października – Międzynarodowym Dniem Osób Starszych a 14 listopada, w którym przypada Ogólnopolski Dzień Seniora i Światowy Dzień Seniora.
  Kapituła Konkursu w każdej kategorii wskaże 3 finalistów, spośród których wyłaniany jest zwycięzca. Każdy ze zwycięzców otrzymuje z rąk Pierwszej Damy nagrodę główną – statuetkę i list gratulacyjny, a pozostali finaliści Konkursu – dyplom i list Małżonki Prezydenta RP.
  Konkurs „Razem dla Seniorów” ma na celu uhonorowanie osób starszych, zwrócenie uwagi na ich problemy i potrzeby, ale także pobudzenie ich do aktywności. Pokazanie dobrych, inspirujących wzorców, że jesień życia to czas na rozwijanie pasji i talentów, podejmowanie nowych wyzwań, realizację marzeń, to możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym kraju i lokalnych społeczności. To dobry moment na nawiązywanie więzi międzypokoleniowych, przekazywanie wiedzy i doświadczenia młodszym.

  SZCZEGÓŁY DOSTĘPNE NA STRONIE: https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/inicjatywy/razem-dla--seniorow 

  Czytaj Więcej o: II edycja Konkursu „Razem dla Seniorów”
 • I Ogólnopolskie Mistrzostwa Seniorów w Wędkarstwie - zapraszamy do wzięcia udziału

  Stowarzyszenia MANKO-Głos Seniora, organizator Programu Gmina Przyjazna Seniorom - Ogólnopolska Karta Seniora oraz Gospodarstwo Rybackie Bartłomiej Szczoczarz Dolina Będkowska, Osada Rybacka zapraszają do udziału w I Ogólnopolskich Mistrzostwach Seniorów w Wędkarstwie.

  I Ogólnopolskie Mistrzostwa Seniorów w Wędkarstwie odbędą się 13 maja w godzinach 9:00 - 21:00 w Gospodarstwie Rybackim Bartłomiej Szczoczarz Dolina Będkowska przy ul. Jurajska 12, 32-082 Kobylany.

  W wydarzeniu weźmie udział ponad 500 seniorów, z czego ponad 40-50 weźmie udział w Mistrzostwach. W programie przewidziano m.in. mistrzostwa, całodzienne bezpłatne wyżywienie, występy artystyczne, marszobieg z głosem seniora, oficjalne wręczenie nagród w mistrzostwach przy udziale VIP-ów, inauguracja przystąpienia Gospodarstwa Rybackiego Bartłomiej Szczoczarz Dolina Będkowska, Osada Rybacka do Ogólnopolskiej Karty Seniora, prelekcje na temat zdrowego odżywiania, ruchu fizycznego, hodowli i chowu ryb oraz szereg innych atrakcji.

  Na wydarzenie obowiązują zapisy do 30 kwietnia br.:
  Udział w Mistrzostwach w Wędkarstwie - max 40-50 uczestników - zapisy pod mailem gps@manko.pl , tel. 12 644 59 22
  Udział w wydarzeniu - max. 500 osób - zapisy pod mailem kartaseniora@manko.pl , tel. 12 644 59 22.

  Czytaj Więcej o: I Ogólnopolskie Mistrzostwa Seniorów w Wędkarstwie - zapraszamy do wzięcia udziału
 • Konkurs “PATRIOTYCZNY GŁOS SENIORA” - zapraszamy do wzięcia udziału


  Stowarzyszenie Manko - Głos Seniora serdecznie zapraszam wszystkich Seniorów do uczestnictwa w konkursie, który odbywa się w ramach projektu: “Patriotyczny Głos Seniora – Śladami Niepodległej”.

  Jak się zgłosić?
  Zgłoszenie winno zawierać ciekawy artykuł i fotografie lub materiał wideo poświęcone miejscu związanemu z walką o niepodległość Polski w Twojej okolicy. Mogą to być ulice, pomniki, tablice pamiątkowe, postaci historyczne związane z danym miejscem, a także budynki i elementy przyrody. Liczymy na Państwa inwencję twórczą i kreatywność!
  Opisz swoją historię i dołącz do niej zdjęcie a następnie wyślij z dopiskiem “PATRIOTA” na adres mailowy konkurs@manko.pl .

  Zwycięskie prace w ramach nagrody ukażą się w ogólnopolskim magazynie Patriotyczny Głos Seniora – Śladami Niepodległej. Tekst nie powinien przekraczać 6 tys. znaków (około dwóch stron formatu A4), a zdjęcia powinny być zapisane w formacie jpg lub png o maksymalnej rozdzielczości 300 dpi, czyli ok. 1 MB.

  Więcej informacji na naszej stronie internetowej: https://glosseniora.pl/patriota/ 
  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

  Pliki do pobrania:

  Czytaj Więcej o: Konkurs “PATRIOTYCZNY GŁOS SENIORA” - zapraszamy do wzięcia udziału
 • Kolejne spotkanie informacyjne programu: Czyste Powietrze Zdrowy Wybór

  W dniu 13 marca 2023 roku w naszym klubie miało miejsce kolejne spotkanie informacyjne programu: Czyste Powietrze Zdrowy Wybór. Pracownik Urzędu Gminny w Zagnańsku pani Sylwia Król zapoznała klubowiczów ze zmianami w w/w programie jakie nastąpiły w dniu 3 stycznia bieżącego roku. Nowe warunki programu to między innymi: podwyższenie progów dochodowych, zwiększenie wysokości dotacji oraz możliwość złożenia kolejnego wniosku i dofinansowanie dla tych, którzy wcześniej skorzystali z programu. Efektywne energetycznie domy to mniejsze koszty ogrzewania budynków, ale i poprawa jakości powietrza.

  Monika Sobura

  Czytaj Więcej o: Kolejne spotkanie informacyjne programu: Czyste Powietrze Zdrowy Wybór
 • Ostatni dzień karnawału świętowany z przytupem przez zagnańskich seniorów

  W dniu 21 lutego 2023 roku w Klubie Seniora w Samsonowie zebrani seniorzy z Klubów Seniora w Samsonowie i Klubu Senior + w Chrustach wspólnie pożegnali ostatni dzień karnawału. Wszystkich zebranych powitał wójt Gminy Zagnańsk Wojciech Ślefarski oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagnańsku Agata Sykulska. Następnie głos zabrała Pani Lidia Putowska - prezes Towarzystwa Ziemi Samsonowskiej, która bardzo interesująco opowiedziała o dawnych tradycjach obchodzonych przez naszych przodków na wsi. Dawniej ostatki wiązały się z zabawą wszystkich mieszkańców zarówno wsi jak i miasteczek, które pełne były przebierańców. Po słowach Pani Lidii na sali pojawił się zespół muzyczny 2 plus 8 Dwóch muzyków z Komorników złożony z samych przebierańców. Dodatkowo grajkowie mieli bardzo oryginalne instrumenty w formie m.in. pokrywek do garnków, tary do prania suszarki na bieliznę. Liderka zespołu Ewa Majcher- Olesińska - opiekunka Klubu Seniora w Samsonowie poprowadziła muzyko-tancerzy poprzez kilka utworów muzycznych, wzbudzając zainteresowanie i podziw u oglądających. Po występie każdy z muzyków został dowcipnie przedstawiony, dla lepszego skojarzenia i zapamiętania poprzez rymowanki. Pyszne, zapustne potrawy przygotowane przez seniorki kusiły na stołach. I jak to w karnawale zagościł na parkiecie taniec do samego końca.

  Czytaj Więcej o: Ostatni dzień karnawału świętowany z przytupem przez zagnańskich seniorów