Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zagnańsk

Budynek GOPS

Barcza

Gmina Zagnańsk

Gmina Zagnańsk

Samsonów

Kaniów

Klub Senior+ Chrusty

Artykuły

 • Gala Lider Ekonomii Społecznej

  W poniedziałek 21.11.2022 roku w Świętokrzyskiej Filharmonii w Kielcach odbyła się Gala Lider Ekonomii Społecznej . Gospodarzami wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

  Spotkanie uświetnili swoim występem: chór Masłowianie pod batutą Michała Kopcia , zespół Strauss Ensemble , kielecka sopranistka Renata Drozd oraz Kacper Kuszewski.

  Odpowiadając na zaproszenie pani Wicemarszałek Renaty Janik na Gali promującej postawy prospołeczne byli obecni również zagnańscy seniorzy z Klubu Seniora + w Chrustach i z Klubu w Samsonowa .

  Monika Sobura

  Czytaj Więcej o: Gala Lider Ekonomii Społecznej
 • Seniorzy w kinie Moskwa

  W dniu 9 listopada 2022 roku grupa aktywnych seniorów z gminy Zagnańsk zrzeszonych między innymi w klubach seniora w Samsonowie i Chrustach miała okazję obejrzeć w kinie Moskwa film " Johnny " w reżyserii Daniela Jaroszka z 2022 roku.

  Wzruszająca okazała się nie tylko przedstawiona na faktach opowieść, lecz także sama możliwość powrotu do kultowego kina- kina z lat młodości większości naszych seniorów. Inspirująca historia o człowieczeństwie i przemijaniu świetnie się wkomponowała w nostalgiczny listopadowy czas.

  Monika Sobura

  Czytaj Więcej o: Seniorzy w kinie Moskwa
 • Ognisko w Kołomani

  W dniu 27 października 2022 roku z inicjatywy Wójta Gminy Zagnańsk Wojciecha Ślefarskiego  w malowniczej jesiennej  scenerii kolomańskich lasów odbyło się ognisko dla seniorów zrzeszonych w klubach seniora z naszej gminy. Pogoda i humory dopisały , a kiełbaska z ogniska była przepyszna .

  Dziękujemy kierownik GOPS - u w Zagnańsku  pani Agacie Sykulskiej za zorganizowanie i czuwanie nad całością wydarzenia.
  Monika Sobura
  Czytaj Więcej o: Ognisko w Kołomani
 • Senioralny Marsz Nordic Walking w Zagnańsku

  W ostatni dzień wakacji tj. 30 sierpnia 2022 roku w malowniczej scenerii zalewu Kaniów odbył się Senioralny Marsz Nordic Walking zorganizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku i Fundację Restart.

  W wydarzeniu wzięło udział blisko 300 seniorów z zaprzyjaźnionych Klubów Seniora z całego województwa świętokrzyskiego. Po pokonaniu 5 km trasy leśnymi ścieżkami na uczestników marszu czekał ciepły poczęstunek oraz występ artystyczny w wykonaniu zagnańskich seniorów oraz zespołu Cyganek z Piekoszowa.

  Pogoda dopisała, humory nie opuszczały, a zadowoleni seniorzy już nie mogą się doczekać kolejnych spotkań, bo integracyjne marsze Nordic Walking są świetną okazją aby nie tylko popracować nad formą ale także nawiązać nowe znajomości.

  Czytaj Więcej o: Senioralny Marsz Nordic Walking w Zagnańsku
 • Piknik Integracyjny "Świętokrzyskie dla Ukrainy" w Parku Etnograficznym w Tokarni

  We wtorek 30 sierpnia 2022 roku w Parku Etnograficznym w Tokarni pod Kielcami odbył się Piknik Integracyjny „Świętokrzyskie dla Ukrainy” zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

  We wspólnej zabawie wzięli udział zarówno obywatele Ukrainy - Ci którzy znaleźli schronienie w związku z agresją Rosji na ich kraj jak i Polacy – mieszkańcy naszego regionu. Podczas pikniku odbyły się występy artystyczne lokalnych artystów oraz zespołów dzieci z Ukrainy. Gwiazdą wydarzenia był zespół Taraka, łączący kulturę polską i ukraińską oraz Amelia Anisovych - dziewczynka, która śpiewała piosenkę "Mam tę moc " w schronie w Kijowie .

  Na pikniku byliśmy również my - zagnańscy seniorzy.

  Monika Sobura

  Czytaj Więcej o: Piknik Integracyjny "Świętokrzyskie dla Ukrainy" w Parku Etnograficznym w Tokarni